V pátek 31.1.bude otevřeno do 17,30h.

Děkujeme za pochopení.

SUDÉ SOBOTY :

Letos začínáme sudou sobotou

11.1., dále 

25.1.

8.2.

22.2.

atd....

V ORDINACI ČIPUJEME PSY.  

VÁŽENÍ PACIENTI,

UPOZORŇUJI NA ZMĚNU V ORDINAČNÍ DOBĚ.

V ÚTERÝ ORDINUJEME NOVĚ od 8 - 12 hodin. ODPOLEDNE je ZAVŘENO !!!

OSTATNÍ ORDINAČNÍ DOBA ZŮSTÁVÁ BEZE ZMĚN.

Děkuji za pochopení.

Aktuální ord.doba:

 

pondělí  8 - 10hod         15 - 18hod

úterý     8 - 12hod          -----------

středa   8 - 10hod         15 - 18hod

čtvrtek  8 - 12hod          -----------

pátek     8 - 10hod         15 - 18hod

sobota ( sudé týdny)     9 - 11hod

V čase mimo naše ordinační hodiny OPERUJEME NEBO OŠETŘUJEME AKUTNÍ ČI OBJEDNANÉ PACIENTY.

Něco o klíšťatech a jiném otravném hmyzu

 

          Nabízíme k prodeji funkční obojky proti klíšťatům, blechám a létajícímu hmyzu

Scalibor 48cm pro malé a střední psy a 65cm pro velké psy.

             Účinkují 6 měsíců proti klíšťatům a 5-6měsíců jako prevence pokousání blechami, komáry i pakomáry. S oblibou je využíván u psů, kteří cestují do teplých krajůUsmívající seOproti jiným obojkům má výhodu v tom, že je bílý a nezapáchá.

             V současné době je aktuální ošetřit pejsky a kočky preparáty proti klíšťatům. Nabízíme široký sortiment přípravků typu "spot-on" ( kapek na kůži), kdy některé z nich - zejména u psů - působí téměř 2 měsíce.

         Nabízíme i kvalitní obojky Bolfo, firma Bayer, které se dobře osvědčily hlavně u koček, kde jistě mnoho chovatelů již ví, že klasické "kapky" na kůži na klíštata fungují minimálně. Pro chovatele, kteří mají z obojku obavy z důvodu příp. zachycení se kočky na plot či strom, máme zprávu, že tyto obojky mají v určitém místě jakési "zářezy", kde je obojek tenší a pružnější, tudíž i kdyby došlo k příp. zachycení zvířete za obojek, ten se povolí, natáhne a zvíře z něj prostě "vyklouzne"...

         Upozorňujeme také na možnost přenosu vývojových stadií tasemnice blechou psí na psa a možnost přenosu nákazy vývojovými stadii škrkavek na člověka, tudíž doporučujeme pejsky pravidelně odčervovat, dospělé psy 3-4x ročně, kočky minimálně 5x ročně. Zde máme výbornou zprávu pro chovatele "neodčervitelných" koček, do kterých majitelé tabletu prostě nedostanou - nabízíme možnost odčervení kočky (příp.psa) formou již zmiňovaných "spotů", kapky se aplikují prostě jen na kůži a zvíře se odčerví...

           K prodeji máme také žvýkací tablety Bravecto pro psy proti klíšťatům a blechám, účinkují 12 týdnů a pro kočky Bravecto spot-on ( aplikace na kůži). Na blechy, klíšťata a jiný hmyz pro psy a kočky lze použít i další tablety s účinností po dobu 1 měsíce,  k doptání v ordinaci.


Kontakt

MVDr. Petra Menclová
Ringhofferovo nám. 550, 251 68 Kamenice u Prahy
607 631554, 323 672487