Pár slov o mojí cestě za zvířecími miláčky.....

 

            O tom, že budu chtít studovat veterinární medicínu, jsem věděla už jako malá holka. Odmala jsem se pohybovala mezi zvířaty, kdy hlavně moji rodiče mě k lásce ke psům, kočkám a všemu zvířectvu všemožně podporovali.

           Již na střední škole jsem chodila na praxi ke kolegovi v Českém Krumlově, odkud pocházím, kde jsem ošetřovala kromě malých i velká zvířata. Věnovala jsem se studiu pavouků a absolvovala jsem praxi na Entomologickém ústavu Akademie věd v Českých Budějovicích. Během celého studia Veterinární univerzity            v Brně v roce 1994 - 2000 jsem absolvovala praxe i u kolegů v Českých Budějovicích a Volarech a postupně si ujasňovala nejen v oblasti veterinární své priority...

           V roce 1999 jsem prošla několikaměsíční praxí na kanadské klinice v marockém Fesu. Místní životní podmínky a zdravotní stav zde ošetřovaných zvířat ve mně zanechal zážitky na celý život, abych pravdu řekla, spíše smutné, ale i o tom veterinární medicína přeci je.

           Během studia na univerzitě jsem se několik let věnovala výzkumu parazitóz u lovné zvěře, konkrétně jelení a divočáků. Tyto své poznatky jsem využila i při svých návštěvách Vojenského výcvikového prostoru Boletice na Šumavě, kde jsem pro místní honitby navrhla možnosti prevence a léčby parazitóz u lovné zvěře. Několik let během a po studiu jsem se věnovala péči o pernatou zvěř v odchovech na Moravě, středních a jižních Čechách.

           Po promoci jsem vedla veterinární praxi ve Vyšším Brodě, kde jsem působila do roku 2003, a věnovala se malým i velkým zvířatům. U fen, koček, ale i krav jsem prováděla císařské řezy, šila tržné rány u koní a opravdu všestranně se věnovala práci, která mě prostě baví. Ve své ordinaci jsem ošetřovala malá zvířata, kdy kromě běžné prevence a léčby jsem se zaměřovala na chirurgii měkkých tkání. Během těchto pro mne tří zásadních let jsem získala většinu svých praktických znalostí, kdy jsem byla postavena "do reality" a vyzkoušela si i práci v terénu.

           Veterinární ordinaci v Kamenici jsem otevřela v září 2004.

           Jak po odborné, tak po lidské stránce se snažím vyjít pacientům vstříc. I z tohoto důvodu spolupracuji se specializovanými veterinárními lékaři.

           V současné době naší ordinaci navštěvuje spousta stálých i nových pacientů a jejich majitelů.

           Vážím si jejich důvěry a přála bych si, aby má praxe v Kamenici jenom vzrůstala.

                                                                                                                           MVDr. Petra Menclová

 

 


Kontakt

MVDr. Petra Menclová
Ringhofferovo nám. 550, 251 68 Kamenice u Prahy
607 631554, 323 672487